Masáže

Co očekávat? | Co si vybrat? | Co zvolit?

pro ty z Vás, co již mají zdravotní problémy

Čím já mohu pomoci:

Používám při zdravotní masáži mé učení z ajurvédy ( Indie), čínské tlakové masáže, působím akupresurně ( tedy vymačkáváním) na akupunkturní body. Půjdu vám reflexně i po nožkách. Proto se jedná o hloubkovou masáž, vydatnější, tvrdší hmaty.
Tím jsou mé zdravotní masáže specifické. Občas uroníte slzičky, budete mě v tu chvíli nenávidět, ale vím, že Vám mohu pomoci. Opustila jsem klasickou rehabilitační masáž, techniku „manipulace“ (ze zdravotnictví jistě znáte). Tím, že ovlivňuji tělo skrze svaly a reflexní zóny, tím, že používám učení východu, vím, že manipulace nejsou potřeba a že ovlivnění skrze svalíky je účinnější a trvalejší.


Účinky: 

Zdravotní masáž je výborným prostředkem, který umožňuje odstraňování již existujících svalových problémů ( bedra, bolest pod lopatkou, šíje,…), odstraňuje ztuhlost ( třeba pokud nemůžete otočit hlavou, zvednout paži a učesat se), zkrácení svalů a často snižuje i jinak nutnou medikamentózní zátěž organizmu.
Cíleně zmírňuje bolest, odstraňuje únavu svalů, zrychluje látkovou výměnu, odplavuje nahromaděné únavové látky, balastní látky např. kyselinu mléčnou ve svalech (jako bolestivý produkt svalové námahy), solí vápníku, vody…
Masáž způsobuje lepší prokrvení svalů, napomáhá návratu krve a mízy ( lymfy) z periferií do oběhového centra. Prospívá i kloubům, díky prokrvení a uvolnění svalových skupin dané oblasti která kloub fixuje, je pak pohyb volnější.
Ztuhlý svalový systém reaguje uvolněním jednotlivých vláken ve svalových snopcích, povolením spazmů. Umožňuje navození příjemného pocitu tělesné i duševní svěžesti.

pro nastávající maminky

Milé budoucí maminky gratuluji !

Masáž pro maminky je specifická tím, že působí jak ženu, tak i na dosud nenarozené děťátko. Tady je třeba opatrnosti, zvláště v I. trimestru, kdy ještě není miminko pořádně zabydlené, nelze používat některé hluboké hmaty ( z čínské medicíny), abychom neprovokovali miminko, co by se pak chtělo narodit předčasně. To platí i v průběhu celého těhotenství. Ale právě nastávající maminku bolí záda, jak roste bříško, prsa, otékají nohy a jsou těžké. Proto masáže nastávajícím maminkám se velice doporučují. Celé těhotenství se dějí v těle maminky změny a na to je třeba reagovat, můžeme masírovat až do termínu porodu, kdy právě před porodem je třeba, masáží i vhodným cvičením, připravit nastávající maminku na lehký průběh vlastního porodu. Je třeba volit i masážní směs dle aktuálního zdravotního stavu ženy a podle stádia těhotenství. Protože i vlastní olej ovlivňuje jak maminku tak i nenarozené miminko.

pokud potřebuje vypnout, odpočinout si, nechat se chvíli rozmazlovat

Jedná se o relaxační, vlastně rozmazlovací olejovou masáž s použitím směsí ze 100% esenciálních éterických olejů. Terapie pro tělo i duši, moudrost Východu a Západu. Tady se skloubí příjemný dotek na pokožku, pohlazení s aromatickými oleji, které působí na organismus vjemem vůně a také léčivými účinky na různé orgány ( v žádném případě tím nemyslím erotické masáže). Ovlivňuje blahodárně psychiku, uklidňuje mysl, nastoluje rovnováhu a samoozdravné procesy a příznivě působí na krevní a lymfatický oběh, nervový systém, trávení, tělesné funkce…..


Nejlepší je dopřát si masáž celého těla nebo pokud nemáte tolik času alespoň část.


Antistresová masáž hlavy, obličeje a dekoltu:

Tady prolínají mé znalosti techniky z ajurvédy (Indie), technika lymfatické masáže a jemné pohlazení relaxační masáže a olejů pro obličej a dekolt blahodárných. Antistresová masáž hlavy, kdy povískám ve vlasech, prokrvím vlasatou část, vymačkáním akupresurních bodíků (hmaty od starých Indů) ulevíme od starostí a napětí. Obličej pohladím jemnými tahy přesně po lymfatickém systému, doporučuje se při otocích v obličeji a kolem očí, odstraní usazené odpadní látky. Zlepší se napětí kůže i podkoží. Dekoltu dáme péči jemné masáže opět přesně po směru lymfy. Při pravidelné péči dochází i výrazným změnám výrazu obličeje. Pleť je mladistvější a pevnější. Celkově pomůže ulevit od stresu a napětí. Je i jako prevence proti tvorbě vrásek.

pokud vás bolí hlava, trpíte migrénou, máte hodně stresu

Tato masáž účinně působí k odstranění a prevenci bolestí hlavy a migrén, jak již název napovídá. Zde se prolínají mé znalosti techniky z ajurvédy (Indie), rehabilitace a olejů blahodárných pro tyto potíže.. Při této masáži promasíruji a prokrvím vlasatou část hlavy, uvolním šíjové svalstvo, obličejové svalstvo (mimické svalíky). Vymačkám speciální akupresurní bodíky (hmaty od starých Indů) na hlavě, krku i obličeji. Při masáži dochází k masivnímu uvolnění hlavy, šíjového a mimického svalstva s použitím správně vybraných olejíčků. Stres se nejvíce promítá do oblasti šíje, dochází k ztuhnutí svalstva a stlačení krevního řečiště, nervíků vycházejích z páteřního kanálů, které může zapříčinit známé bolesti hlavy.

pokud máte problémy s otoky, unavené těžké nožky nebo ručky, celulitidu

Lymfatický systém je důležitou součástí imunitního systému. Základní funkcí lymfy je dodávat živiny a odstraňovat odpad. Buňky lymfatického systému hrají roli při tvorbě protilátek, protože právě lymfa je rezervoárem a hlavní transportní cestou pro Leukocyty ( bílé krvinky), které právě zde produkují protilátky. Tyto protilátky následně napadají choroboplodné mikroorganizmy ( v lymfatických uzlinách) a pomáhají uvést do chodu celý imunitní systém tak, aby byl schopen bojovat s nemocí. Lymfa rovněž transportuje bílkoviny, tuky, buněčné zbytky a zplodiny tkáňového metabolizmu. Obnovíme a zvýšíme oběh lymfy (mízy), aby mohla správně odvádět z těla vše pro nás nepotřebné. Pomáhá proto proti otokům, únavě, zatočí s celulitidou, nahromaděnými tuky. Má pozitivní vliv na kůži a podkoží, prevence proti tvorbě vrásek.


Manuální lymfodrenáž

Jde o velmi jemné a jasně definované hlazení – hmaty, kdy se postupuje přesně po cestách lymfatického systému. Může se terapeut zaměřit na určité částí těla, upravit tlak podle potřeb pacienta. Ať už se jedná o obličej, otoky víček, masáž kolem očí, je to i prevence proti tvorbě vrásek. Dolní končetiny a otoků kolem kotníků, paže, bříško.


Přístrojová lymfodrenáž

Vlastní programovatelný přístroj je řízený čipovými kartami a ovládá buď speciální kalhoty pro masáž celých dolních končetin, zadečku a bříška nebo návleky – rukávníky na celé paže, ramena. Jak kalhoty, tak rukávníky sestávají z 12 komor s čidly, které se v průběhu masáže řízeně natlakují na přesné hodnoty a opět se definovaně vypouštějí. Dosahuje se tak přesných vlnových efektů, které dle programů výrazně podporují lymfatický systém, ať už jde o zdravotní či kosmetické ošetření.

pokud chcete rozmazlit své nožky a zároveň pomoci svému tělu

Budeme se věnovat vašim nožkám. Jsou schované v botkách a na masáž velmi dobře reagují. Masáž je velice příjemná záležitost, občas, při vymačkávání nějakého toho bodíku, to sice dost bolí, ale pak zase zklidníme příjemnou masáží. Máme právě i na nožkách reflexní plošky – odpovídající příslušným orgánům nebo oblastem celého těla. Víte, že máte reflexně schovanou páteř v botách a že si můžete pomoci od bolesti ?? Pokud budete chtít, tak vás naučím, jak si pomoci sám ( sama) doma nebo vzájemně s partnerem, třeba při sledování televize….

pokud jsou již zdravotní problémy a nevadí vám kulaté modřinky

Zdravotní problémy:

Pokud již máte zdravotní problémy, projevující se jako zvláště citlivá až bolavá místa na těle. Masáží baňkou se masér dostává hlouběji do svalů, mnohdy by si musel zalomit palce, aby se dostal tak hluboko jako baňka. Proto je baňkování tak účinné. Dostáváme se do hlubokých vrstev podkoží, svalů. Obzvláště účinné u pacientů, kteří se neumí uvolnit.


Kosmetické problémy:

Je výborným prostředkem na masírování míst které chceme zhubnout a na celulitidu. Masáží se rozruší tuková místa, dochází k velkému prokrvení a popraskání vlásečnic ( modřinky) a pak se právě krevní a lymfatický oběh postará o odnos i tukové tkáně. Krevní stěna pobere maličkaté tukové buňky ( rozmělněné shluky tukových buněk právě masáží ) a odnese je a větší pobere lymfatický systém který má “ větší chapadla“.

cílené cvičení přímo napasované na vaše problémy

Nejdříve zjistíme, jak potřebujete pomoci. Jaké jsou vaše disbalance, co vaše tělo potřebuje a pak krok za krokem se naučíte cvičit správně, používat své svalíky tak, jak je potřeba pro správné fungování těla. Něco z mého života …….. Ve škole při učení somatologie přišel profesor do školy a povídá „Dnes se naučíme něco o pohybovém aparátu. Víte proč je to pohybový aparát? Proto aby se hýbal !!!“


Využívám při cvičení své znalosti z rehabilitace, jógy, tibeťanů, pilates, ballantes, kalanetiky, využívám overbal, popruh a jinak cvičíte pouze se svým tělem.