Zdravotní jóga


úterý 17:15
úterý 19:00
čtvrtek 19:00

Na lekce jógy je nutné se přihlásit dopředu na tel. +420 605 285 950
email: jelinkova.jana@gmail.com

Těší se na Vás cvičitelka Jana Jelínková
Jelínková


Cvičením zdravotní jógy Vás povede fyzioterapeutka Jana Jelínková.
Přijďte vyzkoušet jógu pro zdraví a rehabilitaci. Cvičení je v malých skupinkách, maximálně 9 cvičenců, kdy jsem schopná uhlídat Vaše tělo.
„Chci aby každý kdo se mnou cvičí, cvičil správně a bylo to ve zdravotní prospěch každého jednotlivého cvičence. Stačí malý posun pánve, natočení dolní končetiny, pootočení dlaně, tak aby Vaše disbalance skončili. Ano jóga bolí pokud správně srovnáte tělo, naučíte se správně dýchat a propotíte se mnou nejedno tričko. Naučíte se vnímat vlastní tělo.“


Slender club Pohoda zde na Tesaříkově 1027/2 jsem koupila v květnu roku 2017 a přejmenovala jsem na Pohoda salon.

Ve zdravotnictví jsem od svých 14 let zahájením studia na všeobecnou zdravotní sestru, poté praxe v nemocnici a následné studium rehabilitace při zaměstnání. Jako masérka jsem začala na vlastní živnost po narození dětí, díky své kvalifikaci fyzioterapeuta.
Po revoluci se dále vzdělávám, procházím další studia ohledně východních medicín, Ajurvedu (indické učení), čínské tlakové masáže, baňky, reflexologie, reiky, zajímám se o homeopatii, další školení a kurzy, novinky v rehabilitaci a cvičení. Jsem lektor zdravotního cvičení, jógy, kalanetiky, pilates, cvičení podle Mojžíšové a dalších cvičení, tak jak je přináší naše uspěchaná doba. Věřte, že nakonec jakékoliv cvičení pochází z jógy, upravené, zrychlené, pomalé….
Zajímá mě prostě vše co je spojené s masáží, zdravotním cvičení a jógou. Soukromou ordinaci mám od roku 1994.

Lidské tělo mě fascinuje, je tak dokonalé, když vše funguje.
Práce s lidským tělem je pro mě radost, když vím, že mohu pomoci od bolesti a trápení. Naše tělo reaguje na naši psychiku, co se nám děje uvnitř, děje se i vlastnímu tělu a naopak, co uděláme svému fyzickému tělu, to se odrazí na naší psychice. Musíme pracovat společně na svém těle i cítit se dobře a změny co nastávají vnímat pozitivně. Protože každá bolest, trápení nás posouvá dál. Vnímejme tedy své tělo jako celek.

Právě východní medicína, jóga mi hodně pomáhá při mých masážích a cvičení. Práce o své rodinné příslušníky z řad seniorů, děti a mé vlastní obtíže a operace mi pomáhají chápat pacienty, co přicházejí s bolestí a trápením, co chtějí být zase v pořádku.

TRX, funkční tělo, pevné hýždě, step aerobic, zdravá záda, gymbalóny


pondělí 9:00 – TRX
pondělí 18:00 – funkční tělo
pondělí 19:00 – TRX
středa 9:00 – TRX
středa 18:00 – pevné hýždě
středa 20:00 – step TRX
pátek 9:00 – step aerobic/TRX
pátek 18:00 – zdravá záda
pátek 19:00 – TRX

tel: +420 775 051 335

email: zadoranuta@gmail.com

Těší se na Vás cvičitelka Hanna Zadorožnja
Anna TRX


Kondiční specialista s 5letou praxí, dalšími zaměřeními jsou funkcionál cvičení, step aerobik, TRX.
Je absolventem Fitness akademie Ronnie.cz.

Jóga


středa v 19.00 hodin – jóga pro dospělé

Na lekce jógy je nutné se přihlásit dopředu na tel. +420 607 546 455

email: brejayoga@gmail.com

Těší se na Vás cvičitelka Martina BruštíkováI když moje cesta k józe byla dlouhá a ne vždy jednoduchá, jsem nesmírně vděčná za tento dar. Jógu a všechno s ní spojené vnímám jako své poslání.
Věřím, že cvičení jógy nás posunuje směrem k toku kosmické harmonie. Harmonie, která nás unáší všemi směry životem jako proud nesoucí vodu v korytu, jež vytváří nádhernou symbiózu.
Občas je tok silnější, občas slabší, někdy změní směr, ale důležité je v ní stále rozpoznávat harmonii.

Mé lekce jsou kombinací ásan (pozice), hudby a meditace. Ásany jsou prováděny plynulým způsobem, přičemž dech je součástí každého pohybu.
Přes rytmický tok těla a dech se zvětšují vibrace naší životně důležité energie, jež přirozeně směřujeme k naší všudypřítomné vnitřní podstatě.
Jsem zastáncem toho názoru, že jóga je pro všechny. Pokud chceme udělat něco pro své tělo a duši, nikdy není pozdě s ní začít.

„Loď je nejbezpečnější v přístavu, ale kvůli tomu se lodě nestavějí. John A. Shedd

Vyučuji také jógu pro děti, která napomáhá se soustředěním, podporuje rozvoj jazykových dovedností, napomáhá se integrovat a budovat důvěru a sebeúctu, poskytuje způsob jak se učit pohybem.
Lekce jsou vedeny formou hry, kde jde o spoluvytváření, vzájemný respekt a svobodu v rámci bezpečných hranic.

27 h Rainbow Kids Yoga Londýn 2016

95 h Rainbow Kids Yoga Londýn 2017

200 h Swaha Yoga Centre Bali 2018 – Hatha/Vinyasa

Zdravotní čchi kung


Čtvrtek 17:30 – 18:30 hod – Zdravotní čchi kung

 

Na lekce je nutné se přihlásit dopředu na tel. +420 723 765 558

email: jana.rytinova@seznam.cz

Těší se na Vás cvičitelka Mgr. Jana Rytinová

 

Mgr. Jana Rytinová

 
Mgr. Jana Rytinová

V době školních let mě zajímalo lidské tělo, z čeho se skládá a jak funguje, proto jsem se rozhodla pro studium na zdravotnické škole. Po absolvování vysoké školy jsem si myslela, že o lidském těle a nemocech vím hodně, a že vše existuje a platí tak, jak jsem se učila. Že nemocný člověk patří do rukou lékaře, který pomůže, a člověk nemusí zas tak nic pro sebe dělat. Později jsem pochopila, že za své zdraví i nemoc si můžeme sami. Každý si svým každodenním jednáním k sobě či okolí vytváříme půdu pro vznik nemocí nebo pro pěstování pevného zdraví. Je to naše rozhodnutí, naše volba a naše cesta. Ale vždy můžeme náš směr změnit, pracovat na sobě, udělat si čas pro sebe a nečekat, až přijde nemoc, která nám ukáže, že tudy cesta nevede, že jdeme špatným směrem. Vzdělání v oboru Pedagogika a ošetřovatelství (kombinované studium na filozofické a lékařské fakultě UK) a znalosti některých metod přírodní a tradiční čínské medicíny díky absolvování mnohých seminářů, kurzů i přednášek mi umožňují pohled na člověka z celostního hlediska.

Zdravotní cvičení

Organismus člověka, neoddělitelná část osobnosti, je dokonale ucelený systém bilionů buněk. Pro zdravé fungování organismu je nutná souhra všech buněk. Během procesu stárnutí, jenž postihuje všechny orgány a každou naši buňku, dochází k nevratným změnám a k úbytkům funkcí všech orgánů. Každý z nás stárne, někdo však pomaleji, někdo rychleji. Závisí především na našem způsobu života, který nejvíce ovlivňuje vznik nemocí a proces stárnutí. Přibývající roky nás upozorňují na odpovědnost za způsob našeho každodenního života a podněcují nás k péči o sebe samého. Není to nic sobeckého, věnovat dostatek času sám sobě, protože každý máme jen jedno tělo a jenom na nás záleží, jak dlouho nám vydrží. Zdravotní cvičení je určeno všem, kteří si uvědomují nutnost péče o své tělo i psychiku, a umí si udělat čas pro sebe.

Náplň cvičení:

 • Spinální sestava (nenásilná, ale velmi účinná sestava cviků vleže na obnovení pružnosti páteře a posílení zádových svalů a udržení vzpřímeného postavení těla)
 • Cviky vycházející z čínské medicíny na rozvolnění kloubů, protažení šlach a svalů, rozproudění krve a mízy
 • Poklepová automasáž energetických míst na těle posilující činnost vnitřních orgánů (masáž hlavy,končetin, prstů, obličeje, chodidel)
 • Osm kusů brokátu, 5 Tibeťanů (cviky ovlivňující činnost vnitřních orgánů a žláz s vnitřním vyměšováním)
 • Závěrečná relaxace, orgánová meditace a meditace vnitřního úsměvu (zklidnění mysli a harmonizace organismu)
Zdravotní čchi kung

Ve zdravém harmonickém organismu volně proudí energie, nikde se nezastavuje, nikde ji nepřebývá a nikde se jí nedostává. Aby nám tělo – každá buňka a jejich vzájemný soulad správně fungovalo, musí být prostoupeno silnou energií. Pouze vyrovnaný organismus plný energie se dokáže bránit nepříjemným vlivům z okolí. Zdravotní čchi kung pomocí pomalého a plynulého pohybu zbaví organismus nahromaděného napětí a stresu a uvolní tok energie. Tím dojde ke zlepšení celkového zdraví. Při cvičení čchi-kung dochází přes dech k napojení na kosmickou energii čchi, kdy tuto energii člověk získává pro činnost těla. Aby se energie v těle mohla volně pohybovat, musí být organismus v tělesném a duševní uvolnění.
Cílem zdravotního čchi kung je:

 • posílení svalů a protažení šlach
 • uvolnění kloubů
 • rozproudění krve a mízy
 • obnovení toku energie
 • uvedení organismu do energetické rovnováhy
 • dosažení hlubokého tělesného uvolnění
 • větší vnímání svého těla a jeho potřeb
 • hospodaření s vlastní energií

Podrobnosti:

Veškerá cvičení jsou maximálně pro 9 lidí.
Při předplatném budete mít zajištěné své místo, pokud nebudete moci některé cvičení přijít sami, můžete poskytnout své místo kamarádce ( náhradnici za Vás), nepropadne Vám tímto lekce. Při neomluvené absenci alespoň den dopředu, Vám bude účtován poplatek 100%.
Pokud nechcete předplatné, můžete platit přímo hodinu, pokud budou volná místa. Přednost mají klientky s předplacenou hodinou. Kapacita tělocvičny je omezena na maximum 9 lidí, jedná se tedy o cvičení v malé skupince.

 

Prohlédněte si náš ceník