Zdravotní masáž

Čím já mohu pomoci:

Používám při zdravotní masáži mé učení z ajurvédy ( Indie), čínské tlakové masáže, působím akupresurně ( tedy vymačkáváním) na akupunkturní body. Půjdu vám reflexně i po nožkách. Proto se jedná o hloubkovou masáž, vydatnější, tvrdší hmaty.
Tím jsou mé zdravotní masáže specifické. Občas uroníte slzičky, budete mě v tu chvíli nenávidět, ale vím, že Vám mohu pomoci. Opustila jsem klasickou rehabilitační masáž, techniku „manipulace“ (ze zdravotnictví jistě znáte). Tím, že ovlivňuji tělo skrze svaly a reflexní zóny, tím, že používám učení východu, vím, že manipulace nejsou potřeba a že ovlivnění skrze svalíky je účinnější a trvalejší.

Účinky: 

Zdravotní masáž je výborným prostředkem, který umožňuje odstraňování již existujících svalových problémů ( bedra, bolest pod lopatkou, šíje,…), odstraňuje ztuhlost ( třeba pokud nemůžete otočit hlavou, zvednout paži a učesat se), zkrácení svalů a často snižuje i jinak nutnou medikamentózní zátěž organizmu.
Cíleně zmírňuje bolest, odstraňuje únavu svalů, zrychluje látkovou výměnu, odplavuje nahromaděné únavové látky, balastní látky např. kyselinu mléčnou ve svalech (jako bolestivý produkt svalové námahy), solí vápníku, vody…
Masáž způsobuje lepší prokrvení svalů, napomáhá návratu krve a mízy ( lymfy) z periferií do oběhového centra. Prospívá i kloubům, díky prokrvení a uvolnění svalových skupin dané oblasti která kloub fixuje, je pak pohyb volnější.
Ztuhlý svalový systém reaguje uvolněním jednotlivých vláken ve svalových snopcích, povolením spazmů. Umožňuje navození příjemného pocitu tělesné i duševní svěžesti.

Více o účincích v mém článku “ Zdravotní neboli klasická masáž“