O nás

„POHODA“ je pro všechny, kteří chtějí vědomě pečovat o své zdraví a krásu, upravit si váhu, najít vhodnou pohybovou aktivitu, nechat se zkrášlit anebo si jen tak zarelaxovat po náročném dni …
Napomáháme všem, kteří se rozhodli pro sebe něco udělat, změnit svůj životní styl.

 

Jana Jelínková 

Slender club Pohoda zde na Tesaříkově 1027/2 jsem koupila v květnu roku 2017 a přejmenovala jsem na Pohoda salon.

Ve zdravotnictví jsem od svých 14 let zahájením studia na všeobecnou zdravotní sestru, poté praxe v nemocnici a následné studium rehabilitace při zaměstnání. Jako masérka jsem začala na vlastní živnost po narození dětí, díky své kvalifikaci fyzioterapeuta.
Po revoluci se dále vzdělávám, procházím další studia ohledně východních medicín, Ajurvedu (indické učení), čínské tlakové masáže, baňky, reflexologie, reiky, zajímám se o homeopatii, další školení a kurzy, novinky v rehabilitaci a cvičení. Jsem lektor zdravotního cvičení, jógy, kalanetiky, pilates, cvičení podle Mojžíšové a dalších cvičení, tak jak je přináší naše uspěchaná doba. Věřte, že nakonec jakékoliv cvičení pochází z jógy, upravené, zrychlené, pomalé….
Zajímá mě prostě vše co je spojené s masáží, zdravotním cvičení a jógou. Soukromou ordinaci mám od roku 1994.

Lidské tělo mě fascinuje, je tak dokonalé, když vše funguje.
Práce s lidským tělem je pro mě radost, když vím, že mohu pomoci od bolesti a trápení. Naše tělo reaguje na naši psychiku, co se nám děje uvnitř, děje se i vlastnímu tělu a naopak, co uděláme svému fyzickému tělu, to se odrazí na naší psychice. Musíme pracovat společně na svém těle i cítit se dobře a změny co nastávají vnímat pozitivně. Protože každá bolest, trápení nás posouvá dál. Vnímejme tedy své tělo jako celek.

Právě východní medicína, jóga mi hodně pomáhá při mých masážích a cvičení. Práce o své rodinné příslušníky z řad seniorů, děti a mé vlastní obtíže a operace mi pomáhají chápat pacienty, co přicházejí s bolestí a trápením, co chtějí být zase v pořádku.

Ing. Pavel Čejka

Fitness se věnuji více než 10 let. Trenérské vzdělání jsem získal v Improve Academy u guru českého fitness Vladimíra Hirky. Od roku 2014 se věnuji výživovému poradenství, trénování v posilovně a vzdělávací činnosti jako lektor kurzu ,,Instruktor fitness“. V tomto studiu vedu lekce kruhového tréninku vhodné pro ženy i muže, začátečníky i pokročilé. Ve vztahu ke svým klientům kladu důraz na variabilitu provedení cviků (těžší nebo lehčí varianty) a správnou kloubní stabilizaci.

Co můžete očekávat od kruhového tréninku? Cvičíme převážně s vlastní vahou s využitím jednoduchých pomůcek jako je gymnastický míč, stepper, švihadlo, overball, medicinbal, TRX nebo gumový expandér. Lekce jsou zaměřeny na cvičení v intervalech na jednotlivých stanovištích. Jde o kombinaci silových, silově vytrvalostních a isometrických cviků. Můžete očekávat zlepšení vaší fyzické kondice, formování problematických partií a radost z pohybu.

Daniel Bauer

Pohybu se věnuji od malička. V 5 ti letech jsem dělal bojové umění pod vedením trenéra MMA Dana Bartáka a od té doby jsem vyzkoušel spoustu dalších sportů. Věnoval jsem se atletice a sbíral i nějaká umístění v okresním a krajském kole sedmiboje. Dva roky jsem jezdil závodně motocross a také hrál stolní tenis. Poté jsem se vrátil zpět k MMA, kde jsem si uvědomil, že mě více baví posilování a trénink sám o sobě než boj. Začal jsem chodit do posilovny a zkoušet cvičit s činkama. Již 5 let se věnuji čistě silovému tréninku s kombinací se street workoutem. Jsem také funkční trenér se zdravotním zaměřením a baví mě se dále vzdělávat v oblasti pohybu a posilování.

Martina Bruštíková

I když moje cesta k józe byla dlouhá a ne vždy jednoduchá, jsem nesmírně vděčná za tento dar. Jógu a všechno s ní spojené vnímám jako své poslání.
Věřím, že cvičení jógy nás posunuje směrem k toku kosmické harmonie. Harmonie, která nás unáší všemi směry životem jako proud nesoucí vodu v korytu, jež vytváří nádhernou symbiózu.
Občas je tok silnější, občas slabší, někdy změní směr, ale důležité je v ní stále rozpoznávat harmonii.

Mé lekce jsou kombinací ásan (pozice), hudby a meditace. Ásany jsou prováděny plynulým způsobem, přičemž dech je součástí každého pohybu.
Přes rytmický tok těla a dech se zvětšují vibrace naší životně důležité energie, jež přirozeně směřujeme k naší všudypřítomné vnitřní podstatě.
Jsem zastáncem toho názoru, že jóga je pro všechny. Pokud chceme udělat něco pro své tělo a duši, nikdy není pozdě s ní začít.

„Loď je nejbezpečnější v přístavu, ale kvůli tomu se lodě nestavějí. John A. Shedd

Vyučuji také jógu pro děti, která napomáhá se soustředěním, podporuje rozvoj jazykových dovedností, napomáhá se integrovat a budovat důvěru a sebeúctu, poskytuje způsob jak se učit pohybem.
Lekce jsou vedeny formou hry, kde jde o spoluvytváření, vzájemný respekt a svobodu v rámci bezpečných hranic.

27 h Rainbow Kids Yoga Londýn 2016

95 h Rainbow Kids Yoga Londýn 2017

200 h Swaha Yoga Centre Bali 2018 – Hatha/Vinyasa

Dále hledáme do svého týmu: