od září 2021 opět vše v provozu - masáže i cvičení

Manuální a přístrojová lymfodrenáž

Lymfatický systém je důležitou součástí imunitního systému. Základní funkcí lymfy je dodávat živiny a odstraňovat odpad. Buňky lymfatického systému hrají roli při tvorbě protilátek, protože právě lymfa je rezervoárem a hlavní transportní cestou pro Leukocyty ( bílé krvinky), které právě zde produkují protilátky. Tyto protilátky následně napadají choroboplodné mikroorganizmy ( v lymfatických uzlinách) a pomáhají uvést do chodu celý imunitní systém tak, aby byl schopen bojovat s nemocí. Lymfa rovněž transportuje bílkoviny, tuky, buněčné zbytky a zplodiny tkáňového metabolizmu.
Obnovíme a zvýšíme oběh lymfy (mízy), aby mohla správně odvádět z těla vše pro nás nepotřebné.
Pomáhá proto proti otokům, únavě, zatočí s celulitidou, nahromaděnými tuky. Má pozitivní vliv na kůži a podkoží,  prevence proti tvorbě vrásek.

Manuální lymfodrenáž

Jde o velmi jemné a jasně definované hlazení – hmaty, kdy se postupuje přesně po cestách lymfatického systému. Může se terapeut zaměřit na určité částí těla, upravit tlak podle potřeb pacienta.
Ať už se jedná o obličej, otoky víček, masáž kolem očí, je to i prevence proti tvorbě vrásek.
Dolní končetiny a otoků kolem kotníků, paže, bříško.

Přístrojová lymfodrenáž

Vlastní programovatelný přístroj je řízený čipovými kartami a ovládá buď speciální kalhoty pro masáž celých dolních končetin, zadečku a bříška nebo návleky – rukávníky na celé paže, ramena.
Jak kalhoty, tak rukávníky sestávají z 12 komor s čidly, které se v průběhu masáže řízeně natlakují na přesné hodnoty a opět se definovaně vypouštějí. Dosahuje se tak přesných vlnových efektů, které dle programů výrazně podporují lymfatický systém, ať už jde o zdravotní či kosmetické ošetření.

Více o účincích v mém článku “ Lymfodrenáže“