O nás

„POHODA“ je pro všechny, kteří chtějí vědomě pečovat o své zdraví a krásu, upravit si váhu, najít vhodnou pohybovou aktivitu, nechat se zkrášlit anebo si jen tak zarelaxovat po náročném dni …
Napomáháme všem, kteří se rozhodli pro sebe něco udělat, změnit svůj životní styl.

 

Jana Jelínková 

Slender club Pohoda zde na Tesaříkově 1027/2 jsem koupila v květnu roku 2017 a přejmenovala jsem na Pohoda salon.

Ve zdravotnictví jsem od svých 14 let zahájením studia na všeobecnou zdravotní sestru, poté praxe v nemocnici a následné studium rehabilitace při zaměstnání. Jako masérka jsem začala na vlastní živnost po narození dětí, díky své kvalifikaci fyzioterapeuta.
Po revoluci se dále vzdělávám, procházím další studia ohledně východních medicín, Ajurvedu (indické učení), čínské tlakové masáže, baňky, reflexologie, reiky, zajímám se o homeopatii, další školení a kurzy, novinky v rehabilitaci a cvičení. Jsem lektor zdravotního cvičení, jógy, kalanetiky, pilates, cvičení podle Mojžíšové a dalších cvičení, tak jak je přináší naše uspěchaná doba. Věřte, že nakonec jakékoliv cvičení pochází z jógy, upravené, zrychlené, pomalé….
Zajímá mě prostě vše co je spojené s masáží, zdravotním cvičení a jógou. Soukromou ordinaci mám od roku 1994.

Lidské tělo mě fascinuje, je tak dokonalé, když vše funguje.
Práce s lidským tělem je pro mě radost, když vím, že mohu pomoci od bolesti a trápení. Naše tělo reaguje na naši psychiku, co se nám děje uvnitř, děje se i vlastnímu tělu a naopak, co uděláme svému fyzickému tělu, to se odrazí na naší psychice. Musíme pracovat společně na svém těle i cítit se dobře a změny co nastávají vnímat pozitivně. Protože každá bolest, trápení nás posouvá dál. Vnímejme tedy své tělo jako celek.

Právě východní medicína, jóga mi hodně pomáhá při mých masážích a cvičení. Práce o své rodinné příslušníky z řad seniorů, děti a mé vlastní obtíže a operace mi pomáhají chápat pacienty, co přicházejí s bolestí a trápením, co chtějí být zase v pořádku.

Daniel Kotrla

Zumbě se věnuji od září 2010, kdy mě nadchla hned první hodina, protože spojení tance, cvičení a zábavy je to, co jsem vždycky chtěl dělat. Je úžasné tancovat si pro radost a u toho dělat něco pro svoje tělo.
Již v útlém věku jsem získal základy v pohybovo-výrazovém tanci, později country, latinsko-americké tance, standardní; půlroční specializace na salsu; taneční sestavy na moderní hudbu (pop-rock). Budu moc rád, když se přijdete podívat na moje hodiny a budete si se mnou užívat radost, zábavu a všechny ty příjemné pocity, které ve vás pohyb vyvolává v závislosti na hudbě, která je nejdůležitějším prvkem zumby.
Hlavně s úsměvem na tváři!!!

Anna Řibřidová

Od malička se věnuji pohybu. Postupem času krásné estetické, ale pro tělo velmi náročné pohyby sportovní gymnastiky a baletu a později latinskoamerických tanců jsem vyměnila za jógu.
Po několika letech vlastní praxe jsem absolvovala akreditovaný instruktorský kurz ve škole Power Yoga Akademie Václava Krejčíka.
Vyučuji různé styly jógy: hatha jógu, power jógu, jemnou jógu, jógu s prvky vývojové kineziologie, jógu pro sportovce či vinyasa jógu, kde tím nejdůležitějším prvkem je dech. Věnuji se jak výuce skupinových lekcí pro veřejnost a pro sportovce, tak individuálních lekcí, které jsou pojaté buď jógově, jako terapie pánevního dna či jako pohybová terapie, kde společně s klientem řešíme konkrétní problém. Lekce jsou doplňovány i poznatky z vlastní praxe se skvělým fyzioterapeutem Jiřím Šmolkou.
Kurzy a vzdělání:
2016 Metoda 3 × 3 cvičení pánevního dna fyzioterapeutky Renaty Sahani
2016 Pánevní dno Lucie Königová
2016 Jóga a žena Lucie Königová
2016 Dech a meditace Lucie Königová
2016 – 2017 Akreditovaný kurz Instruktor jógy 200 h (PY Akademie)
2017 Technika jógových pozic z hlediska zdravého pohybu MUDr. Aneta Králová (PY Akademie)
2017 Ajurvéda v každodenní životě Lucie Königová
2017 Jógová praxe Katarína Mikulandová
2017 Gravid jóga a jóga po porodu Petra Bzirská
2017 Čakra jóga Barbora Hu
2017 Axiální systém Daniel Muller (IQ pohyb)
2017 Dech a diastáza MUDr. Sylva Musilová (IQ pohyb)
2017 Akreditovaný kurz sportovních masáží (Refit)
2018 DNS podle prof. Koláře pro trenéry I. (Pražská škola rehabilitace)
2018 Těhotné a po porodu Mgr. Daniel Müller (IQ pohyb)
2018 Diagnistika Mgr. Zbyněk Petr (IQ pohyb)
2018 Svalové řetězce I. Mgr. Daniel Müller (IQ pohyb)
2018 Myofasciální autorelaxace I. Mgr. Daniel Müller (IQ pohyb)
2018 Jóga – kyčle, chodidla Katarína Mikulandová

Dále hledáme do svého týmu: